Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Başakşehir

İstanbul Avrupa Yakası

İstanbul Avrupa Yakası, İstanbul ilinin Avrupa üzerinde bulunan kısmıdır ve pek çok ilçeyi bünyesinde barındırır. Tarihi güzellikleriyle ön plana çıkan ilçelerin bulunduğu Avrupa Yakası, özellikle yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

İstanbul Avrupa Yakası’na Ulaşım

Anadolu Yakası’nda bulunan ilçelere gitmek isteyen kişiler için deniz, kara ve tren yolu olmak üzere temelde üç farklı seçeneğin bulunduğunu söyleyebiliriz. Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na gitmek için Kadıköy ve Üsküdar’dan kalkan vapurlara binmek mümkün. Öte yandan Üsküdar’dan Sirkeci’ye ve oradan da Yenikapı’ya Marmaray ile gidilebilir. Bunun yanı sıra Avrupa Yakası içinden de otobüs, minibüs ve metro hatlarının olduğu bilinmekte.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Gezilecek Yerler

Tarihi dokusuyla ilgileri üzerine çeken Avrupa Yakası, gezilecek pek çok yeri de bünyesinde barındırır. Muhteşem tarihi ve doğal güzellikleri ile Avrupa Yakası gezilecek yerler aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Beyazıt Meydanı ve Çarşılar

Tarihin ilmek ilmek dokunduğu yerlerden biri olan Beyazıt Meydanı, tarih içerisinde muhteşem bir yoluculuk yapmak isteyenlere çok şey vadediyor. İstanbul Üniversitesi ve sahaflar çarşısı, bu alandaki sembol mekanlar olarak ön plana çıkmaktadır.

Karaköy, Tophane

Tramvay güzergahında bulunan Karaköy, İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisidir. İlçede, Fransız Geçici olarak adlandırılan bir alan yer alıyor. Burada yer alan kafeler, canlılığı ve sakinliği bir arada sunmaktadır. Önceden top döküm imalathanesi olarak kullanılan Tophane Bölgesi, farklı tarihi mekanları bünyesinde barındırmaktadır.

Beşiktaş, Boğaz, Ortaköy

Beşiktaş, Boğaz, Ortaköy; Avrupa Yakası gezilecek yerler kapsamında bulunan alanlardır. Beşiktaş çarşısı, görülmesi gereken bir yerdir. Sahilde Boğaz manzarasını içine çeken ziyaretçiler, Ortaköy’e doğru yürüyebilir. Yıldız Parkı, çok uzakta olmadığı için muhteşem bir atmosfere sahip parka da gidilmelidir.

Eyüp Sultan Cami, Pier Loti

1400’li yıllarda yapımına başlanan Eyüp Sultan Cami, tarihle baş başa olmak isteyenlere sunulan bir yapıdır. Muhteşem bir manzara eşliğinde çay istemek isteyen ziyaretçiler, Pier Loti’ye çıkarak huzur bulabilir.

Fatih, Yedikule Zindanları

Fatih Cami ve Külliyesi, tarihte pek çok olaya sahne olmuş Fatih ilçesinde yer alır. Burada yer alan Yedikule Zindanları da muhakkak görülmelidir.

İstanbul Avrupa Yakası’nda Ne Yenir?

Avrupa Yakası’nda ne yenir sorusunun cevabını merak edenler için Eminönü’nde balık ekmek, Ortaköy’de kumpir yenilebilir, Fatih’te ise boza içilebilir.