Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Kadıköy

İstanbul Anadolu Yakası

İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul’un Asya kısmında bulunan topraklarını ifade etmektedir. Kartal, Kadıköy, Maltepe gibi gözde ilçelere sahip olan bu kısım, doğal güzellikleri de bünyesinde bulundurur. Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan ilçeleriyle Anadolu Yakası’nın ilgileri üzerine çektiği bilinmektedir.

İstanbul Anadolu Yakası’na Ulaşım

İstanbul Anadolu Yakası’na ulaşım noktasında otobüs ve minibüs, motor ile vapur seferleri ve metro, Marmaray hatları bulunmaktadır. Sirkeci ve Eminönü’nden kalkan vapurlar ile Üsküdar ve Kadıköy’e gitmek mümkün. Bunun yanı sıra Sirkeci’den Marmaray hattı ile Üsküdar’a, buradan da metro ya da otobüs seferleriyle Anadolu Yakası’ndaki farklı ilçelere ulaşım sağlanabilir.

İstanbul Anadolu Yakası’nda Gezilecek Yerler

Doğal güzellikleri ve ormanlık alanlarıyla dikkatleri üzerine çeken Anadolu Yakası gezilecek yerler şu şekilde sıralanabilir:

Nakkaştepe Milet Bahçesi

Piknik alanları, göleti, kafeteryaları ve gözlem noktaları ile Nakkaştepe Millet Bahçesi, görülmesi gereken yerler listesinde ilk sırayı alıyor. Gözlem noktalarından, üç köprüyü birden görmek olanaklı. Kuzguncuk’ta bulunan millet bahçesine giderek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Trabzon Parkı

Ümraniye’de bulunan Trabzon Parkı, doğayla baş başa kalmak isteyenler için muhteşem bir alan. Anadolu Yakası gezilecek yerler kapsamında bulunan park, şehir hayatından uzaklaşmak isteyenler tarafından tercih ediliyor.

Anadolu Kavağı

Balıkçı kasabası olan Anadolu Kavağı, Beykoz’da bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bu kasaba, keyifli bir şekilde vakit geçirmek isteyenler için ideal.

Yoros Kalesi

Anadolu Kavağı’nda bulunan Yoros Kalesi, Marmara Denizi’nin manzarasıyla ziyaretçileri büyülüyor. Bölgede bulunan sosyal tesisler kullanılarak yemek yenilebilir ya da keyifli bir çay içilebilir.

Oyuncak Müzesi

Göztepe’de bulunan Oyuncak Müzesi, dünyanın farklı ülkelerinden binlerce oyuncağa ev sahipliği yapıyor. 300 yıllık oyuncakların bile bulunduğu müze hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap etmektedir.

İstanbul Anadolu Yakası’na Ne Yenir?

Anadolu Yakası’nda ne yenir sorusu dahilinde sahile kıyısı bulunan ilçelerde deniz mahsulü tüketilebilir. Bunun yanı sıra ev yemekleri, fast food da tercihler arasındadır. Bunun yanı sıra Çengelköy’de lezzeti ile damakları şenlendiren böreklerin tadına bakılabilir. Simit ve ayran ise sokak lezzetleri bağlamında değerlendirilebilir.