Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Havalimanı veya şehir
Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Alaçatı

İzmir Alaçatı

İzmir’in mahallelerinden tanesi olan Alaçatı, oldukça popülerdir ve pek çok kişi tarafından ziyaret edilir. Lüks restoranları, muhteşem manzarasıyla Alaçatı’nın göz önünde yer aldığını ifade etmek olanaklıdır. Çeşme’nin mahallesi olarak bilinen fakat Çeşme’den çok daha ön planda yer alan Alaçatı’nın nüfusu yaz aylarında artmaktadır.

İzmir Alaçatı’ya Ulaşım

Alaçatı’ya gitmek isteyenler için ilk seçenek özel araçtır. İzmir-Çeşme Otoyolu’nda Çeşme’den bir önceki çıkış, Alaçatı’ya ulaşım konusunda oldukça faydalıdır. Bunun yanı sıra Alaçatı’ya en yakın havalimanının İzmir Adnan Menderes olduğu bilinmektedir. Havaalanına gelen kişi, buradan havaalanı özel araçlarıyla Alaçatı’ya gidebilir.

İzmir Alaçatı’da Gezilecek Yerler

Daha çok turistik bir mekan olan Alaçatı’da, turistlerin ilgisini çeken yerlerin bulunduğunu söylemek olanaklıdır. Alaçatı’da gezilecek yerler listesini, genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

Ayios Konstantinos Kilisesi

Ayios Konsantaninos Kilisesi, Alaçatı’da görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Alaçatı’nın kültür turizmi için tercih edilmediği bilinen bir gerçektir. Fakat bu kilise, ki Müslüman nüfusun artması sonrasında camiye çevrilmiş- oldukça ilgi çekici yapılardan bir tanesidir.

Alaçatı Pazarı

Mahalleye özgü Pazar, Alaçatı’da gezilecek yerler listesinde yer almakta ve pek çok kişi tarafından uğrak yerlerden biri olarak görülmektedir. Cumartesi günleri kurulan bu pazarda hem yiyecek-içecek hem de kıyafet satışı yapılır. Bunun yanı sıra birbirinden şık takıların da pazarda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Alaçatı Değirmenleri

Burada yer alan ve 1800’lü yıllarda yapılan yel değirmenleri, tarihi bir yolculuk isteyenlerin görmesi gereken yapılardan bir tanesidir. Değirmenin yanında yer alan kafe ve restoranlarda keyifli bir şekilde vakit geçirmek mümkün.

Delikli Koy

Herhangi bir tesise sahip olmayan Delikli Koy, oldukça serin denizi ile ilgileri üzerine çekmeyi başarmıştır. Genellikle gençler tarafından tercih edilen Delikli Koy’un, muhteşem bir manzaraya sahip olduğunu eklemek gerekir.

İzmir Alaçatı’da Ne Yenir?

İzmir Alaçatı’da ne yenir sorusu kapsamında, buraya gelen kişilerin dutlu kahve içmesi önerilir. Öte yandan Ege mutfağına ait mezeler ve yiyecekler de tercih edilen lezzetler arasındadır. Muhteşem manzara eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir ve keyifli bir şekilde vakit geçirebilirsiniz.