Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Belek

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı mahallelerden biri olan Belek, 4 Kasım 1988 tarihinde belde haline gelmiştir. 12 Kasım 2012 yılında ise mahalle statüsüne kavuşmuştur. Nüfusu oldukça az olan mahalle, birçok tarihi ve doğal güzelliği ile ön plana çıkmakta ve insanların ilgisini üzerine çekmektedir.

Antalya Belek’e Ulaşım

Belek’e ulaşım noktasında yaklaşık 11 saatlik otobüs yolculuğunun mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Hava yolu ile 1 saat 15 dakikalık kısa bir yolculuk ile Antalya Havaalanına inilebilir, buradan mahalleye ulaşım sağlanabilir. Şehir içi otobüsler ve taksi ile de Belek’e gitmek olanaklıdır.

Antalya Belek’te Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleriyle ilgileri üzerine çeken Antalya Belek gezilecek yerler kapsamında da oldukça zengin bir yerleşim yeridir. Belek’te görülmesi gereken yerleri, genel olarak şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

Düden Şelalesi

Düden Şelalesi, Düden Nehri üzerine inşa edilmiş bir doğal güzelliktir. Büyük İskender’in Anadolu fetihleri sırasında uğradığı yer olarak bilinen bu alan, birçok kişi tarafından ilgileri üzerine çekmektedir.

Perge Antik Kenti

Perge Antik Kenti’nin 13. yüzyıl civarında kurulduğu düşünülmekte olup bu durum, antik kentin oldukça köklü bir tarihe sahip olduğunu göstermektedir. Antalya Belek gezilecek yerler kapsamında bulunan bu antik kent, UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’nde yer almaktadır.

Aspendos Tiyatrosu Kalıntıları

Serik ilçe sınırları kapsamında bulunan Aspendos Tiyatrosunun 5. yüzyılda inşa edildiği düşünülmektedir.

Zeytintaşı Mağarası

Serik ilçesinde bulunan Zeytindağı Mağarası, yarı aktif-fosil mağaralardan bir tanesidir. Mağaranın bu özelliği, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmesini sağlar.

Köprülü Kanyon Milli Parkı

Şehir merkezine yaklaşık 80 km uzaklıkta bulunan Köprülü Kanyon Milli Parkı, ücretsiz bir şekilde giriş yapılabilen bir alandır. 35.719 hektarlık bir alan üzerinde bulunan milli park, muhteşem manzarasıyla ön plana çıkmaktadır.

Antalya Belek’te Ne Yenir?

Antalya Belek’te ne yenir sorusu kapsamında; kulak çorbası, Antalya piyazı, hibeş, patlıcan havyarı gibi lezzetlerin denenebileceğini ifade etmek olanaklıdır. Yöresel lezzetler dahilinde bulunan bu yiyecekler, keyifli bir akşam yemeği için ön plana çıkan tatlardır. Sizler de bu lezzetlerden deneyebilirsiniz