Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Havalimanı veya şehir
Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz

Haritada göster
Haritada göster

Filtreler
Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre

Çeşme Otelleri

Çeşme Otelleri

2 Yetişkin

Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Club Familia Çeşme

Club Familia Çeşme

Turkiye, İzmir, Çeşme

Namila öneriyor

En İyi Fiyat Güvencesi

0-6,99 yaş ücretsiz

Aile Oteli Muhafazakar Otel Ekonomik Denize Sıfır Çocuk Dostu
30 güne kadar %3 kesinti ile iade
Fiyatlar için tarih seçiniz.

Çeşme

İzmir Çeşme

İzmir’in ilçelerinden bir tanesi olan Çeşme, 2020 yılı itibarıyla 46.093 kişilik bir nüfusa sahiptir. Denizden 10 metre yükseklikte yer alan ilçe, muhteşem denizi ve tarihi güzellikleriyle tatilcilerin ilgisini çekmekte ve her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

İzmir Çeşme’ye Ulaşım

Şehir içinden Çeşme’ye gitmek için belediye otobüsleri bulunmakta olup bu otobüsler tercih edilebilmektedir. Bunun yanı sıra şehir dışından gelecek kişilerin ilk etapta İzmir otogara gelmesi ve ardından seyahat otobüsleriyle ilçeye doğrudan gitmesi gerekir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden de Çeşme’ye gidilebilir. Havalimanından ziyaretçiler, havalimanı araçlarıyla ilçeye ulaşım sağlayabilir.

İzmir Çeşme’de Gezilecek Yerler

İzmir Çeşme’de gezilecek yerler kapsamında, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilen alanların bulunduğunu söyleyebiliriz:

Eşek Adası

Berrak denizi ile Eşek Adası, oldukça muhteşem bir manzara sunmaktadır. Birçok su altı sporunun yapılabildiği ada, huzurla dolmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Çeşme’den günübirlik kalkan tekne turları, Eşek Adası’na ulaşımı sağlamaktadır.

Ilıca Plajı

Mevsim geçişlerinde bile denize girilebilmesini mümkün kılan Ilıca Plajı, Çeşme’de gezilecek yerler listesinde yer alıyor. Uzunluğu yaklaşık 3 km olan plaja girişlerin ücretsiz olduğunu belirtmek mümkündür.

Alaçatı

İnsanın içini ferahlatan rüzgârı ve sakinliği ile ön plana çıkan Alaçatı, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen alanlardan bir tanesi olma özelliğine sahip. Yel değirmenleri, taş evleriyle Alaçatı’nın huzurlu bir tatil isteyenlere çok şey vadettiğini söylemek olanaklı.

Germiyan Köyü

Çeşme’ye 23 km mesafede bulunan Germiyan Köyü, Slow Food hareketine katılmış bir köydür. Yerel ve organik yiyeceklerin bulunduğu bu köy, birçok kişinin ilgisini çekmeyi başarmış durumda.

Ayayorgi Koyu

Çeşme’nin en sosyetik yerlerinden biri olan Ayayorgi Koyu, dalgasız ve tertemiz denize sahiptir. Diğer koylara göre denizi daha tuzlu ve bir o kadar da ılıktır.

İzmir Çeşme’de Ne Yenir?

İzmir Çeşme’de ne yenir sorusu kapsamında yöresel yiyeceklerin yanı sıra fast food, döner, başta olmak üzere pek çok farklı lezzetin tadılabileceğini ifade edebiliriz. Sağlıklı beslenmek isteyen kişilerin Germiyan Köyü’ne uğraması ve buradaki organik yiyecekleri tatması gerekecektir.