Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Havalimanı veya şehir
Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Datça

Muğla Datça

Muğla’nın ilçelerinden biri olan Datça, muhteşem koyları ve yeşil ile mavinin birleşiminden oluşan manzarasıyla pek çok kişinin ilgisini çekmektedir. Tarihi oldukça eskilere dayanan ilçe, denizden 15 metre yükseklikte bulunur. Coğrafi bakımdan Ege Bölgesi’nde yer alan ilçenin, gezilip görülmesi gereken birçok yeri olduğunu söylemek olanaklıdır.

Muğla Datça’ya Ulaşım

Datça’ya nasıl gidilir sorusu kapsamında ilk seçeneğin hava yolu olduğunu ifade edebiliriz. Dalaman Havalimanı’na gidildikten sonra Marmaris’e havalimanı araçlarıyla ulaşım sağlanabilir. Marmaris otogarından ise Datça’ya minibüs seferleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Milas Bodrum Havaalanı’ndan da Datça’ya gitmek olanaklıdır. Muğla’dan Datça’ya gitmek isteyen kişiler ise dolmuşlara binerek ilçeye rahatlıkla gidebilir.

Muğla Datça’da Gezilecek Yerler

Oldukça güzel manzarası ve tarihi ile Datça’da gezilecek yerler listesinin bir hayli uzun olduğunu ifade etmek olanaklıdır. Mutlaka görülmesi gereken tarihi ve doğal güzellikleri ise şu şekilde sıralayabiliriz:

Karia Yolu

Türkiye’nin en uzun yürüyüş yolunu barındıran Karia Yolu, muhteşem güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Doğa ile baş başa kalmak ve huzur dolmak isteyen kişiler mutlaka Karia Yolu’na gitmeli.

Uluslararası Knidos Sanat Akademisi

Uluslararası Knidos Sanat Akademisi, Datça’da gezilecek yerler kapsamında bulunan özel mekanlardan bir tanesidir. Nevzat Metin tarafından kurulan sanat akademisi, birbirinden farklı ve ilgi çekici heykellere sahiptir. Akademi, Knidos Antik Kenti’ne 13 km mesafede yer almaktadır.

Can Yücel Evi

Can Yücel Evi, Eski Datça olarak adlandırılan bölgede bulunmakta ve Can Yücel’in ölümü sonrasında müzeye dönüştürüldüğü için ziyaretçiler tarafından gezilebilmektedir. Fakat belirtmek gerekir ki müze yalnızca şairin ölüm yıldönümü olan 12 Ağustos tarihinde ziyarete açılmaktadır.

Taşlık Plajı

Kum ve çakıl taşlarından meydana gelen plaj, muhteşem bir deniz manzarasına sahiptir. Burada denize girilebilmekte ve gündelik hayatın stresinden uzaklaşılabilmektedir.

Akçabük Koyu

Palamutbükü ve Ovabükü arasında konumlanan Akçabük Koyu, 2018 yılında kamp alanı olarak düzenlendiği için sıklıkla kampçılar bu alana gelmektedir.