Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Havalimanı veya şehir
Otel, Şehir, Bölge
Giriş Tarihi
Çıkış Tarihi
Konuk Sayısı
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Çocuk doğum tarihi seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Fethiye Merkez

Muğla Fethiye

Muğla’daki 13 ilçeden bir tanesi olan Fethiye, turizm açısından oldukça geliştiği için her yıl binlerce turisti ağırlamaktadır. Denizden yüksekliği 10 metredir ve 3.059 km2lik bir alan üzerine kurulmuştur. Pek çok doğal ve tarihi güzelliği ile insanların ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Muğla Fethiye’ye Ulaşım

Fethiye’ye nasıl gidilir sorusu kapsamında ilçeye hem kara yolu hem de hava yolu ile gidilebileceğini söylemek mümkündür. İstanbul’dan Fethiye’ye 795 km’lik bir mesafe vardır. Bunun yanı sıra Ankara’dan ilçeye 632 km’lik bir mesafe bulunur. Birçok şehirden Fethiye’ye doğrudan otobüs seferleri bulunduğu için ilçeye otobüsle de gitmek olanaklıdır. Öte yandan uçak ile Dalaman Havalimanı’na gidilebilir ve buradan da havalimanı özel araçlarıyla ilçeye ulaşım sağlanabilir.

Muğla Fethiye’de Gezilecek Yerler

Fethiye’nin muhteşem bir güzelliği bünyesinde barındırması Fethiye’de gezilecek yerler listesinin oldukça uzun olmasını sağlar. Mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Ölüdeniz

Teke Yarımadası’nda bulunan Ölüdeniz, muhteşem bir manzaraya sahip olduğu için her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Bu alanda su sporları başta olmak üzere çeşitli aktiviteler yapılabilir.

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu, Fethiye’de gezilecek yerler listesinde bulunmakta ve ilgileri üzerine çekmektedir. 350 metreye kadar sarp ve dik kayalıklarla çevrili olan Kelebekler Vadisi, 80’den fazla kelebek türünü bünyesinde barındırır.

Cennet ve Katrancı Koyu

Turkuaz rengi denizi ve muhteşem manzarasıyla Cennet Koyu, tatilcilerin huzurlu vakit geçirmesini sağlıyor. Çam ve okaliptüs ağaçlarıyla çevrili olan Katranı Tabiat Parkı da keyifli anlar için birebir.

Eski Kent Paspatur

Tarihi dokusuyla ön plana çıkan Paspatur, pek çok hediyelik eşya dükkânı, kilimci, halıcı ve butikçi dükkanlarıyla tatilcilere muhteşem bir deneyim yaşatıyor.

Muğla Fethiye’de Ne Yenir?

Birçok kişi, Fethiye’de ne yenir sorusunun cevabını merak etmekte ve bu güzel ilçeye gitmeden önce konuyla ilgili araştırma yapmaktadır. İlçede yenilebilecek yöresel yemekleri şu şekilde sıralamak mümkündür:

·        Leğen Böreği

·        Babadağ Keşkeği

·        Sılcan Otu Kavurması

·        Et Kapama

·        Sarı Ot Kavurması

Sizler de ilçe gezisinde yöresel yemeklerden tadabilir ve lezzetli yiyeceklerle ağzınızı tatlandırabilirsiniz.