Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


İhsaniye

Ege Bölgesi’nde bulunan Afyonkarahisar, 18 ilçeye sahiptir. 14.016 km²lik bir alan üzerine kurulu olan şehrin tarihi Hitit uygarlığına kadar gitmektedir. Daha sonra farklı uygarlıkların egemenliği altına giren şehrin tarihi dokusu, pek çok kişinin şehri ziyaret etmesini mümkün kılmaktadır.

Afyonkarahisar’a Ulaşım

Afyonkarahisar’a ulaşım noktasında farklı seçenekler bulunmakta olup bu seçenekler dahilinde şehre konforlu bir şekilde gidilebilmektedir. Şehirde havaalanı olmadığı için uçak ile Afyonkarahisar’a gitmek isteyen kişilerin, Kütahya Zafer Havaalanı’nı kullanmaları gerekir. Türkiye’nin pek çok yerinden şehre doğrudan otobüs seferleri bulunduğu için otobüs ile kara yolu kullanılarak da gidilebilir. Bunun yanı sıra özel araç da konforlu seyahat isteyenler için bir seçenektir.

Afyonkarahisar’da Gezilecek Yerler

Termalleriyle ünlü Afyonkarahisar’da gezilecek yerler oldukça fazladır ve bu yerleri aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

Frig Vadisi

Frig Vadisi, oldukça uzun bir süre egemenliklerini koruyan Frigyalılara ait kalıntıların bulunduğu bir alandır. Kaya eserleri ve mezar anıtlarıyla pek çok ilgi çekici yapıtlara imza atan Frigyalılardan kalma eserler, pek çok insanın ilgisini çekmeyi başarmaktadır.

Afyonkarahisar Kalesi

Şehrin simgelerinden biri haline gelen kale, Afyonkarahisar’da gezilecek yerler kapsamında bulunmakta ve binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 225 metre yüksekliğe sahip olan kale, tarihe tanıklık eden yapılardan bir tanesidir.

İscehisar Peri Bacaları

İscehisar Peri Bacaları, Afyonkarahisar’da gezilecek yerler listesinde yer alır. Frig Vadisi gezisi esnasında, ziyaretçilerin peri bacalarını görmesi, oldukça şaşırmalarına neden olmaktadır. Muhteşem bir görünüm sunan peri bacaları, şehri yakından tanımak isteyen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir.

Başkomutanlık Tarihi Milli Parkı

348.340 dekarlık bir alan üzerinde bulunan Başkomutanlık Tarihi Milli Parkı, Kocatepe ve Dumlupınar bölgelerini kapsamaktadır. Büyük Taarruz’un yaşandığı bu alanlar, önemli bir tarihi de bünyesinde barındırıyor.

Kırkgöz Köprüsü

Bolvadin ilçesinde bulunan Akarçay üzerinde yer alan Kırkgöz Köprüsü, Bizans İmparatoru I. Mauel Kommen tarafından yaptırıldığı için köprüsünün tarihi dokusunun oldukça ilgi çekici olduğunu ifade etmek gerekir.

Afyonkarahisar’da Ne Yenir?

Kaymak, lokum, sucuk, ağzı açık, zürbiye, paçık olmak üzere pek çok yöresel lezzet, Afyonkarahisar’da ne yenir sorusu kapsamında verilebilen cevaplardır.