Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Haritada göster
Haritada göster

Filtreler
Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre

İncekum Otelleri

İncekum Otelleri

2 Yetişkin

Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Adin Beach Hotel

Adin Beach Hotel

Turkiye, Antalya, Alanya

12 Taksit Fırsatı

En İyi Fiyat Güvencesi

Aile Oteli Muhafazakar Otel Aquapark Denize Sıfır Balayı Oteli
Fiyatlar için tarih seçiniz.

İncekum

Alanya, Antalya’ya bağlı bir ilçedir ve turistik özellikleriyle dikkatleri üzerine çeker. 1.598,51 km2lik bir alan üzerine kurulu olan ilçe, doğal ve tarihi yerleriyle ziyaretçilere muhteşem bir tatil deneyimi sunar. Akdeniz’in kıyı kesimlerinde bulunan bir yarımada görüntüsüne sahip olan ilçe, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilir.

Antalya Alanya’ya Ulaşım

Antalya Havalimanı’na giden bir kişi; havayolu araçları, taksi, özel araç ile ilçeye gidebilir. Birçok kişi tarafından merak edilen Alanya’ya ulaşım konusunda, özel araç aracılığı ile karayolundan da gidilebileceğini söylemek olanaklıdır. Antalya’nın doğu çıkışında yer alan duble karayolunu kullanmak, özel araç ile gitmek isteyenlerin tercihleri arasında bulunmaktadır.

Antalya Alanya’da Gezilecek Yerler

Muhteşem manzarası ile ilgileri üzerine çeken Alanya gezilecek yerler konusunda da ziyaretçilere cömert davranır. İlçede mutlaka gezilmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Alanya Kalesi

Alanya Kalesi, ilçenin simgelerinden biri haline geldiği için kalenin ziyaret edilmesi gerekir. Muhteşem bir manzara sunan kale, ziyaretçilerin ilgilerini üzerine çekmektedir.

Alanya Müzesi

Pazartesi günleri dışında ziyarete açık olan Alanya Müzesi, 1967’de kurulmuştur. Damlataş Mağarası’na yakın olan müze; Tunç Çağı, Frig, Urartu ve Lidya dönemlerine ait tarihi eserlere sahiptir.

Kleopatra Pilajı

Kleopatra Plajı, Alanya gezilecek yerler kapsamında yer alan alanlardan bir tanesidir. Damlataş Plajı ile başlayan Kleopatra Plajı’nın kumu oldukça özeldir. Halka açık olan plajda şemsiye ve şezlong belirli bir ücret karşılığında kiralanabilmektedir.

Dim Çayı ve Dim Mağarası

Dim Çayı çevresinde restoranlar, dinlenme alanları, çay bahçeleri yer alır. Bu alanlar hem yerli hem de yabancı turiste hitap etmekte ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerin ziyaretiyle şenlenmektedir. Dim Mağarası da muazzam bir atmosfere sahip olduğu için bu alanın da görülmesi tavsiye edilir.

Sapadere Kanyonu

750 metre uzunluğa sahip olan Sapadere Kanyonu; lokanta, yapay gölet ve hediyelik eşya satılan dükkan olmak üzere pek çok mekana sahiptir.

Antalya Alanya’da Ne Yenir?

Alanya’da ne yenir sorusu kapsamında; döğme aşı, akdarı çorbası, laba ve şebit; tercih edilebilecek yöresel yemeklerden birkaçı olarak bilinmektedir.