Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Haritada göster
Haritada göster

Filtreler
Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre

İslami Marmaris Otelleri & Fiyatları | Namila

İslami Marmaris Otelleri

2 Yetişkin

Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Alya Piynar Villa

Alya Piynar Villa

Turkiye, Muğla, Marmaris

12 Taksit Fırsatı

En İyi Fiyat Güvencesi

Aile Oteli Muhafazakar Otel Ekonomik Balayı Oteli Çocuk Dostu
Fiyatlar için tarih seçiniz.
Alya Villa Butik Otel

Alya Villa Butik Otel

Turkiye, Muğla, Marmaris

12 Taksit Fırsatı

En İyi Fiyat Güvencesi

Aile Oteli Muhafazakar Otel Çocuk Dostu
Fiyatlar için tarih seçiniz.
Mavi Deniz Otel

Mavi Deniz Otel

Turkiye, Muğla, Marmaris

12 Taksit Fırsatı

Namila öneriyor

En İyi Fiyat Güvencesi

Aile Oteli Muhafazakar Otel Ekonomik Denize Sıfır Balayı Oteli
Fiyatlar için tarih seçiniz.

İslami Marmaris Otelleri & Fiyatları | Namila

Muhafazakâr Marmaris Otelleri

Turizm cenneti olan Türkiye’de birbirinden harika pek çok tatil yöresi bulunuyor. Bunlardan biri de her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan ve doğal güzellikleriyle meşhur olan Marmaris.

Önemli bir tatil yöresi olması ise Marmaris’i kişilerin yaşam tarzları doğrultusunda pek çok alternatif konaklama seçenekleri bulunması konumuna getiriyor. Bunlardan birisi ise Muhafazakâr Marmaris otelleri olarak adlandırılıyor.

Muhafazakâr otel konsepti esasında 10 yıllık bir geçmişe sahip. Fakat oldukça yeni sayılabilmesine rağmen günümüzde oldukça yükselmiş bir durumda.

Bunda ise şüphesiz önemli bir ihtiyaç sonucunda ortaya çıkması, kaliteli bir hizmet sunması ve dini kurallara uygun bir tatil geçirmek isteyen kişiler tarafından yaygın olarak tercih edilmesi yatıyor.

Dini yaşama ve İslam dininin kurallarına hâkim bir şekilde dizayn edilen muhafazakâr oteller İslami oteller olarak da adlandırılmakta.

Tatilleri esnasında dini görevlerini aksatmak istemeyen ve daha nezih bir tatil geçirmek isteyen kişilerin rahatlıkla tercih edebileceği muhafazakâr ve İslami oteller içerisinde pek çok imkânı ve alternatifi barındırıyor.

Diğer otellerden tek farkı ise İslam dinine ait kurallar ve inanca saygının ön planda tutulması ve otellerin bu şekilde dizayn edilmesi olarak özetlenebilir.

Muhafazakâr ve İslami Marmaris otellerinde dini yaşam ve kişisel inançlara saygı ön plandadır. Bu yüzden özellikle yaz sezonlarında tam kapasite hizmet vermektedirler.

Ayrıca yerli Müslüman turistlerin yanında yabancı Müslüman turistler de konaklama seçenekleri arasında birinci sırada muhafazakâr ve İslami otelleri tercih etmektedirler. Ayrıca muhafazakâr ve İslami oteller özellikle gözde tatil yörelerinde çok sayıda bulunduğundan pek çok alternatif seçeneği de bulunur. Bu ise her bütçeye hitap etmesini sağlar.

Muhafazakâr ve İslami oteller Marmaris başta olmak üzere aşağıdaki gözde tatil yörelerinde çeşitli alternatifleri ve seçenekleri ile kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor;

Çeşme muhafazakâr ve İslami oteller

Bodrum muhafazakâr ve İslami oteller

Fethiye muhafazakâr ve İslami oteller

Ölüdeniz muhafazakâr ve İslami oteller

Marmaris muhafazakâr ve İslami oteller

Antalya muhafazakâr ve İslami oteller

Side muhafazakâr ve İslami oteller

Yalova Muhafazakâr ve İslami oteller

Tüm bu tatil yörelerine ek olarak hemen hemen her ilde muhafazakâr ve İslami otel seçenekleri de mevcuttur. Özellikle kış turizmi, inanç turizmi ve kaplıca turizminin yaygın olduğu yörelerde pek çok muhafazakâr ve İslami otel vardır. Böylece dini inanç ve saygı ön planda tutularak kaliteli ve konforlu bir hizmet verilmesi amaçlanır.

Marmaris muhafazakâr ve İslami otellerin en önemli avantajlarından birisi ailecek veya bireysel tatile tamamıyla uygun olmasıdır. Ayrıca kısa süreli ve bireysel konaklama seçeneklerinin de son derece geniş olması muhafazakâr ve İslami otellere olan ilgiyi artırır niteliğe sahiptir.

Marmaris Muhafazakâr ve İslami Otelleri

Gözde tatil yöresi Marmaris’te bulunan onlarca konaklama seçeneği arasında yaygın olarak tercih edilen Marmaris Muhafazakâr ve İslami otelleri dini inançlarını ön planda tutan ve İslam dininin gereklerini tatil yaparken de yerine getirmek isteyen kişiler için en uygun seçenektir.

Turizm ve tatil açısından özellikle yaz sezonunda son derece canlı olan Marmaris’te pek çok muhafazakâr ve İslami otel seçeneği vardır. Bu otellerin başlıca özellikleri ise şu şekildedir;

Muhafazakâr ve İslami oteller helal turizm sertifikasına sahip konaklama ve tatil merkezleridir.

Muhafazakâr ve İslami otellerde alkol satışı ve dışarıdan temin edilerek otel içerisinde içilmesi kesinlikle yasaktır.

Namaz vakitleri kesintisiz olarak duyurulur. Namaz kılabilmek için geniş ve ortak mescitler vardır. Ayrıca abdest alabilmek için uygun abdesthaneler bulunur.

Odalar İslami kurallara uygun bir şekilde dizayn edilir. Her odada kıble yönünü gösteren işaretler vardır. Ayrıca namaz kılabilmek için uygun alanlar, abdest alabilmek için uygun lavabolar, seccade, tesbih, eşarp, Kur’an-ı Kerim vardır.

Otele ait tesislerin tamamı kadın ve erkekler için ayrı şekilde dizayn edilir. Bu tesisler hamam, havuz, sauna, güzellik merkezleri, masaj merkezleri, spor alanları şeklinde sıralanabilir.

Yemek alanları kadın ve erkekler için ayrı olmakla birlikte ortak aile salonları da mevcuttur.

Yemekler tamamen İslami kurallar doğrultusunda hazırlanır ve servis edilir. İslam dininin yasakladığı hiçbir gıda maddesi kesinlikle servis edilmez.

Çift olarak tatillerini geçirmek isteyen kişilerin aile cüzdanı göstermeleri zorunludur.

6 yaşından büyük erkek çocuklarının kadınlara ait alanlarda bulunması yasaktır.

Kadınlara ait bölümlerde kadın personeller, erkeklere ait bölümlerde erkek personeller hizmet eder.

Tüm bu özelliklere ek olarak muhafazakâr ve helal Marmaris otellerinde çocuklar için pek çok tesis ve alan bulunur.

Bu sayede Marmaris muhafazakâr ve İslami otelleri aile tatili için son derece uygun bir otel haline gelir. Ayrıca gelişmiş bir güvenlik ağına sahiptir. Bu ise tercih edilebilirliğini oldukça artıran bir faktördür.

Marmaris Muhafazakâr ve İslami Otel Fiyatları

Marmaris muhafazakâr islami otel fiyatları, otellerin çeşidi ve özellikleri ile doğrudan alakalıdır. Yani muhafazakâr ve İslami otellerinin sunduğu imkânlar değişkenlik gösterebilir. Bu ise fiyatları doğrudan etkiler. Fakat tüm muhafazakâr ve İslami Marmaris otellerinin ortak özelliği İslami kuralların ve dini yaşamın ön planda tutularak hizmet verilmesidir.

Marmaris helal otelleri her bütçeye hitap eden seçenekler sunar. Özellikle yaz sezonunda tatil yapabilmek için kış mevsiminden erken rezervasyon fırsatı sayesinde son derece kaliteli, konforlu ve nezih bir tatil oldukça uygun bir fiyata yapılabilir.

Ayrıca erken rezervasyondan dolayı ödeme şekilleri ve taksitlendirmelerde de geniş imkânlar sunulabilir. Böylece tatillerinde İslami kuralları aksatmaksızın yerine getirmek isteyen herkes Marmaris muhafazakâr ve İslami otellerini tercih ederek konforlu ve nezih bir tatil olanağını elde edebilir.