Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Kapadokya

Nevşehir Kapadokya

Nevşehir sınırları içerisinde yer alan Kapadokya, 60 milyon yıl önce Göllüdağ, Hasandağı ve Erciyes dağlarının püskürtmüş olduğu lav ve küllerin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu nedenle bölgenin oldukça ilgi çekici bir görünüme sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Nevşehir Kapadokya’ya Ulaşım

Karayolu ve hava yolu ile Kapadokya’ya ulaşım sağlanabilmektedir. Pek çok şehirden Nevşehir’e doğrudan otobüs seferleri bulunmakta. Bunun yanı sıra uçak ile gitmek isteyenler için en yakın havaalanı Kayseri’de bulunuyor. Her iki şekilde de Kapadokya’ya gidilebileceğini ifade etmek olanaklı.

Nevşehir Kapadokya’da Gezilecek Yerler

Kapadokya’da gezilecek yerler listesinde, pek çok doğal güzelliğin yer aldığını belirtebiliriz. Bu bağlamda listede yer alan yerleri, genel hatlarıyla şu şekilde sıralayabiliriz:

Aşk Vadisi

En güzel manzaraya sahip olan vadilerden biri “Aşk Vadisi” olarak adlandırılmaktadır. Pek çok evlilik teklifinin yapıldığı nokta olduğu için bu isimle anıldığını söyleyebiliriz. Vadide 4.9 km uzunluğa sahip üzüm bağları yer almaktadır.

Temenni Tepesi

Temenni Tepesi, Kapadokya’da gezilecek yerler kapsamında bulunmakta olup 80 metre yüksekliğe sahiptir. Ürgüp’ün her noktasından görülebilen bu tepe, iki adet kümbet ve önemli kişilere ait mezarları bünyesinde barındırmaktadır.

Göreme Açık Hava Müzesi

Farklı kaya oluşumlarının bulunduğu göreme Açık Hava Müzesinin tarihi, MS 4. yüzyıla kadar dayanıyor. Yılanlı Kilise, Elmalı Kilise, Kızlar ve Erkekler Manastırı olmak üzere açık hava müzesinde gezilecek pek çok yer bulunuyor.

Asmalı Konak

Asmalı Konak dizisinin çekildiği bu yapı, pek çok insanın ilgisini çekmekte ve her yıl binlerce kişi bu yapıyı görmek için Ürgüp’e gelmektedir.

Üç Güzeller

Kapadokya’nın peri bacaları arasında yer alan ve görenlerin hayranlık duyduğu üç peribacası, Üç Güzeller olarak adlandırılıyor. Mantar şapkalı bir görünüme sahip olan bu peribacalarının dikkat çektiğini ifade etmek olanaklıdır.

Nevşehir Kapadokya’da Ne Yenir?

Kapadokya’da ne yenir diyenler için genel olarak aşağıdaki gibi bir sıralama yapmak olanaklıdır:

·        Nohutlu Yahni

·        Kayısı Yahnisi

·        Testi Kebabı

·        Zerdeli Pilav

·        Ayva Dolması

·        Düğü Çorbası

Bu ve bunun gibi yöresel lezzetler tadılabilir ve keyifli bir şekilde vakit geçirilebilir.