Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Kaş

Antalya sınırları içerisinde yer alan Kaş, turistlerin ilgisini çekebilecek imkanlara sahip bir ilçedir. 2.231 km2lik bir alan üzerine kurulu olan ilçe, her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir. Aynı zamanda ilçe kapsamında pek çok doğal ve tarihi güzellik bulunduğunu da eklemek gerekir.

Antalya Kaş’a Ulaşım

İlçeye gitmek isteyenler için farklı seçenekler bulunuyor. Bunlardan ilki hava yolu olarak bilinmekte olup ziyaretçiler, Antalya Havaalanı’na gidebilmektedir. Buradan, havaalanı özel araçlarıyla ya da otobüsle Antalya otogarına gidilmeli, ardından Batı Antalya minibüsleri ile ilçeye ulaşım sağlanmalıdır. Antalya Kaş’a ulaşım noktasında bir diğer seçenek de kara yoludur. Antalya otogara doğrudan otobüs ile giden kişiler, yine aynı minibüs hatlarıyla ilçeye ulaşabilmektedir.

Antalya Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kaş’ta gezilecek yerler listesinde en başta bulunan alanları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Patara Antik Kenti

MÖ 8. yüzyıl civarı inşa edildiği düşünülen Patara Antik Kenti, Likyalılara ev sahipliği yapan alanlardan bir tanesidir. Bunun dışında farklı uygarlıkları da bünyesinde barındıran, bu nedenle oldukça gelişkin bir kültürel zenginliğe sahip olan antik kent, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilir.

Kekova

Bir koy olan ve Kaş Limanı’ndan kalkmakta olan teknelerle ulaşılabilen Kekova, muhteşem denizi ve manzarasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Kaş’ta gezilecek yerler listesinde bulunan Kekova’nın, huzur bulmak isteyen kişiler tarafından ziyaret edildiği bilinmektedir.

Kaputaş Plajı

Turkuaz rengi deniz ile bütünleşen ve yer altı sularının kumlarla bir araya geldiği nokta olarak bilinen Kaputaş Plajı’nda deniz bir hayli dalgalıdır. Fakat muhteşem manzarası, ziyaretçileri adeta buraya çekiyor.

Saklıkent Kanyonu

Karaçay’dan doğan Saklıkent Kanyonu, dik yamaçlarıyla ilgilerin odağı haline gelmektedir. Aynı zamanda oldukça şiddetli akan suları ve tahta köprüleri de kanyonun ilgi çekici olmasını sağlıyor.

Kaleköy Limanı

Pansiyonlar, restoranlar ve kafeleri bünyesinde bulunduran Kaleköy Limanı, tarihi dokusuyla oldukça özel alanlardan bir tanesidir.

Antalya Kaş’ta Ne Yenir?

Kaş’ta ne yenir sorusu kapsamında ilçe sınırları dahilinde birbirinden leziz yiyeceklerin bulunduğu restoran ve kafelerin yer aldığını söylemek olanaklıdır. Bu bağlamda damak zevkine göre ziyaretçiler, istedikleri yiyecekleri tadabilir.