Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Kemer

Antalya’ya 40 km uzaklıkta bulunan Kemer, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi çeken turistik ilçelerden bir tanesidir. Toros Dağları’nın eteklerinde kurulu olan ilçe, birçok tarihi ve doğal güzelliği de bünyesinde barındırır. 1991 yılında statü olan ilçenin 471 km2lik bir yüzölçümü bulunduğunu söylemek olanaklıdır.

Antalya Kemer’e Ulaşım

Antalya Havalimanı üzerinden Kemer’e ulaşmak mümkün. Uçak ile Kemer’e gitmek isteyen kişiler, ilk önce Antalya Havalimanına inmek, ardından hava yolu şirketinin otobüsleri ile ilçeye ulaşım sağlamak durumundadır. Bunun yanı sıra Antalya merkeze giden tramvay veya belediye otobüsü ile merkeze, sonra Kemer dolmuşları ile ilçeye gitmek mümkündür.

Antalya Kemer’de Gezilecek Yerler

Birçok ziyaretçi, Kemer’de gezilecek yerler konusunda derinlemesine bir şekilde araştırma yaparak ilçeyi daha yakından tanımayı dilemektedir. Kemer’de mutlaka görülmesi gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Paris II Batığı

Dünyanın en özel 100 dalış noktasından bir tanesi olan Paris II Batığı, Kemer Marinası açıklarında ve 33 metre derinliğinde bulunuyor. Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul’un komutasında bulunan Topçu Bataryası’nın batırmış olduğu Paris II Savaş Gemisi’ni bünyesinde bulunduran dalış noktası, Paris II Batığı şeklinde adlandırılır.

Yanartaş

Kemer’de bulunan Yanartaş, efsanelere konu olan bir yerdir. Kemer’de gezilecek yerler kapsamında bulunan Yanartaş, pek çok kişinin ilgisini çekmektedir.

Folklorik Yörük Parkı Açık Hava Müzesi

Yörük Parkı şeklinde adlandırılan bir alan içerisinde yer alan müze, birçok kişinin ziyaret ettiği alanlardan bir tanesidir. Yörüklerin sosyal ve kültürel hayatına ilişkin pek çok unsuru bünyesinde barındırmakta ve ziyaretçilere tarihi bir şölen sunmaktadır.

Ayışığı Parkı

Antalya Beydağları Sahil Milli Parkı kapsamında bulunan Ayışığı Parkı, günübirlik bir dinlence tesisi olduğu için huzur bulmak isteyen kişiler tarafından ziyaret edilir. Merkez Mahallesi’nde bulunan park, aynı zamanda pek çok aktiviteyi bünyesinde barındırır.

Phalesis Koyu ve Plajları

Phalesis Antik Kenti kıyısında bulunan Phalesis Koyu, muhteşem denizi ile görenleri kendisine hayran bırakıyor. Girişi ücretli olduğu için ziyaretçilerin belirlenen ücreti ödemesi gerekiyor.

Antalya Kemer’de Ne Yenir?

Kemer’de bulunan restoranlar, pek çok lezzetli yiyeceği bünyesinde barındırmaktadır. Bu bağlamda Kemer’de ne yenir sorusunun cevabını merak edenler için birçok farklı seçeneğin bulunduğunu söylemek olanaklı.