Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Kızılağaç

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı mahallelerden biri olan Side, Anadolu dilinde “Nar” anlamını veren bir kelimedir. Tarihi Hititlere kadar uzanan Side’nin, doğal ve tarihi güzelliklerle dolu olduğunu söylemek olanaklı. Birçok insan, mahalle sınırları içerisinde yer alan önemli yerleri görebilmek için her yıl burayı ziyaret etmektedir.

Antalya Side’ye Ulaşım

Side’ye hem kara yolu hem de hava yolu ile ulaşmak olanaklı. Side’ye ulaşım noktasında uçak ile Antalya Havalimanı’na gidilebilir, ardından 600 numaralı otobüsle terminale ulaşım sağlanarak Manavgat-Side minibüsleri kullanılabilir. Bunun yanı sıra Manavgat’a doğrudan otobüs seferleri bulunmakta olup Manavgat’tan 20 dakikada Side’ye ulaşım sağlanabilir.

Antalya Side’de Gezilecek Yerler

Antalya Side’de gezilecek yerler kapsamında oldukça fazla yer bulunduğunu söylemek olanaklı. Bu yerlerden bazılarını, aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Manavgat Şelalesi

Manavgat Şelalesi, Side’ye 7 km uzaklıkta bulunmakta olup güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Şelale çevresinde kafeler, restoranlar başta olmak üzere pek çok mekan bulunur.

Altınbeşik Mağarası

Düdensuyu Mağarası olarak da adlandırılan Altınbeşik Mağarası, 125 metre uzunluğunda bir göle sahiptir. Antalya Side’de gezilecek yerler listesinde yer alan mağarayı bir bot ile gezmek olanaklıdır. Mağaradaki traverten oluşumları, bot ile seyahat esnasında görülebilir.

Apollon Tapınağı

MS 150 yılında yapılan Apollon Tapınağı, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken yerlerden bir tanesidir. Adını Apollon olarak adlandırılan ve güzellik ile sanat tanrısından alan tapınak, muhteşem bir tarihi yapı olarak bilinmektedir. Apollon Tapınağı için giriş ücreti bulunduğu için kişilerin belirlenen ücreti giriş kısmında ödemesi gerekir.

Side Antik Kenti

Side kentinin Liman Caddesi mevkiinde inşa edilen antik kent, birçok kişi tarafından her yıl ziyaret edilir. Antik kent kapsamında Büyük Kapı ve Side Antik Çeşmesi ile antik tiyatro, hamam ve agora bulunur.

Antalya Side’de Ne Yenir?

Antik Side’de ne yenir sorusu, öğlen ve akşam yemeklerinde muhteşem lezzetler tatmak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Bu bağlamda sebzeli kebap, sac kavurma, laba, arabaşı çorbası ve hibeşi adlı lezzetlerin tadılabileceğini ifade etmek olanaklıdır. Bu lezzetlerle birçok kişi, beldeye tekrar gelmeyi arzuamaktadır.