Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Manavgat

Antalya ilinin ikinci büyük ilçesi olan ve gezilecek mekanlarıyla dikkatleri üzerine çeken Manavgat, birçok turist tarafından her yıl ziyaret edilmektedir. Türkiye’nin en düzenli akan akarsuyu olma özelliğiyle Manavgat Şelalesi, ilçe sınırları kapsamında yer alır.

Antalya Manavgat’a Ulaşım

Antalya-Alanya transit yolu üzerinden, kara yolu ile Manavgat’a ulaşım gerçekleşebilmektedir. Şehir içi ve şehirler arası ulaşım noktasında birçok olanağa sahip olan ilçeye, hava yolu üzerinden de gidilebilir. Antalya Havalimanına 52 km uzaklıkta bulunan ilçe için uçak tercih edilebilir. Havalimanından kalkan özel araçlarla ilçeye sorunsuz bir şekilde gitmek olanaklıdır.

Antalya Manavgat’ta Gezilecek Yerler

Manavgat gezilecek yerler listesinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Side Antik Kenti

Birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapan bu bölge, tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Antik kent kapsamında Apollon Tapınağı yer alıyor. Muhteşem manzarası ile ön plana çıkan Side Antik Kenti mutlaka görülmelidir.

Side Antik Tiyatrosu

Side Antik Kenti’nin meydanında yer alan Side Antik Tiyatrosu’nun MÖ 2 binlerde inşa edildiği düşünülüyor. Oskestra, Scene ve Cadea olmak üzere üç farklı bölümden meydana gelen antik tiyatro, Manavgat gezilecek yerler listesinde özel bir yere sahip.

Manavgat Belediyesi Kent Müzesi

3 Ağustos 2018 tarihinde ziyaretçilere kapılarını açan müze, kültürel değerleri bünyesinde barındırıyor. Açık ve kapalı alanları bulunan müzede ziyaretçiler, adeta geçmişe bir yolculuk yapıyor. Girişi ücretsiz olan müzeyi görebilir ve kültürel anlamda bilginizi genişletebilirsiniz.

Side

Turistlerin ilgisini çeken ve tatil beldesi olarak bilinen Side; Side Antik Kenti, Apollon Tapınağı başta olmak üzere pek çok tarihi güzelliği bünyesinde barındırmaktadır.

Çamiçi Halk Pilajı

Sorgun mevkiinde bulunan Çamiçi Halk Pilajı, kaliteli plajlardan bir tanesi olarak değer görmektedir. Yeşili ve mavisiyle ziyaretçilere muhteşem bir manzara sunan plaj, denizin keyfini sürmek isteyenlere çok şey vadediyor.

Antalya Manavgat’ta Ne Yenir?

Manavgat’ta ne yenir sorusu kapsamında; yöreye özgü yiyecekler, fast food, kebap başta olmak üzere pek çok farklı lezzetin tadılabileceğini ifade etmek olanaklıdır. İlçe sınırlarında, müşterilerine oldukça lezzetli yiyecekler sunan pek çok restoran bulunmaktadır.