Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Haritada göster
Haritada göster

FiltrelerSırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre

Ortahisar Otelleri

Ortahisar

2 Yetişkin

Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Feza Otel

Feza Otel

Turkiye, Trabzon, Ortahisar

12 Taksit Fırsatı

Namila öneriyor

Fiyatlar için tarih seçiniz.
Şanlı Otel

Şanlı Otel

Turkiye, Trabzon, Ortahisar

12 Taksit Fırsatı

Fiyatlar için tarih seçiniz.
Grand Vaves Otel

Grand Vaves Otel

Turkiye, Trabzon, Ortahisar

12 Taksit Fırsatı

Aile Oteli Muhafazakar Otel Şehir Oteli Çocuk Dostu Engelli Dostu
Fiyatlar için tarih seçiniz.

Ortahisar

Trabzon

Türkiye’nin en kalabalık yirmi yedinci ili olan Trabzon, yeşilin her tonuna sahip olduğu için özellikle sonbahar ve ilkbahar aylarında ziyaret edilmektedir. Karadeniz Bölgesi’nde, Samsun’dan sonra ikinci büyük şehir olarak bilinen Trabzon’un sahip olduğu doğal güzellikler, pek çok insanın gündelik hayatın stresinden uzaklaşmasını sağlamaktadır.

Trabzon’a Nasıl Gidilir?

Trabzon’a ulaşım noktasında farklı seçenekler bulunmakta olup bunlardan en çok tercih edileni kara yolu olmaktadır. Birçok şehirden, doğrudan Trabzon’a otobüs seferleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra özel araçlarla da rahatlıkla şehre ulaşım sağlanabilir. Şehirde bir havalimanı bulunması, birçok kişinin hava yolunu tercih etmesini mümkün kılmaktadır. Şehre hem doğrudan hem de aktarmalı uçuşlar bulunur.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Yeşillerle sarmalanmış bu şehirde, görülmesi gereken birçok doğal güzellik bulunuyor. Trabzon’da gezilecek yerler listesini merak edenler için şu şekilde bir sıralama yapmak olanaklıdır:

Uzungöl ve Karester Yaylası

Uzungöl’den kalkan dolmuşlar, doğrudan bu yaylaya gitmeyi mümkün kılıyor. Muhteşem manzarası, sahip olduğu yeşil alanlarıyla Karester Yaylasının, doğa ile baş başa olmak isteyenler için ideal bir seçenek olduğunu belirtebiliriz.

Uzungöl Tabiat Parkı

1625 hektar bir alan üzerinde kurulu bulunan Uzungöl, 1989’da tabiat parkı ilan edilmiştir. Muhteşem manzarası ve doğal güzelliği ile ön plana çıkan tabiat parkına ziyaretlerin sıklıkla gerçekleştirildiğini ifade etmek olanaklıdır. 

Sera Gölü ve Sera Gölü Tabiat Parkı

1950 yılında Sera Deresi Vadisi’nde meydana gelen deprem, Sera Gölü’nün oluşmasına neden olmuştur. Gölün de içerisinde bulunduğu alanın 2010 yılında tabiat parkı ilan edilmesi, huzuru bulmak isteyenlerin bu alana gelmesini sağlamıştır.

Çal Köy Mağarası

Çal Köy Mağarası, Trabzon’da gezilecek yerler listesinde kendisine önem bir yer edinmektedir. Trabzon’un Düzköy ilçesi sınırlarında bulunan mağara, 8 km uzunluğa sahiptir ve 1 km uzunluğundaki alanları ziyaretçilere açıktır. Dikit, sarkıt ve bunu gibi doğal oluşumlarıyla mağaranın çok ilgi çekici olduğunu söylemek olanaklıdır.

Trabzon’da Ne Yenir?

Mısır ekmeği, hamsi, karalahana dolması, pazılı kaygana, laz böreği, Karadeniz böreği; Trabzon’da ne yenir sorusunun cevaplarından sadece birkaçıdır. Sizler de muhteşem lezzetleri tadabilir ve keyifli bir şekilde vakit geçirerek gününüzü güzelleştirebilirsiniz.