Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Özdere

İzmir

Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir, Türkiye’nin 81 ilçesinden bir tanesidir. Nüfus bakımından Türkiye’nin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir’in 30 ilçesi bulunur. Pek çok tarihi ve doğal güzelliği bünyesinde barındıran il, bu nedenle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından bir tanesidir.

İzmir’e Ulaşım

Türkiye’nin hemen her yerinden İzmir’e ulaşım otobüslerle rahatlıkla sağlanır. Bunun yanı sıra pek çok ilden Adnan Menderes Havaalanı’na uçuş seferlerinin bulunduğu bilinmektedir. Konya, Ankara, Isparta, Afyonkarahisar, Uşak, Balıkesir, Denizli ve Aydın’a Basmare Garı’ndan tren seferleri bulunmaktadır. Öte yandan özel araçlarla rahatlıkla şehre ulaşım sağlanabilir.

İzmir’de Gezilecek Yerler

Tarihi dokusu ile ön plana çıkan İzmir’de gezilecek yerler kapsamında yapılan listenin uzun olması muhtemeldir. En çok görülmesi gereken yerleri ise şu şekilde sıralamak olanaklıdır:

Kordon

Oldukça uzun bir tarihi geçmişe sahip olan Kordon, muhteşem bir deniz manzarasıyla ziyaretçileri kucaklar. Denizin esintisini hissetmek isteyen kişiler, Kordon’u boydan boya gezerek keyifli bir şekilde vakit geçirebilir.

Konak Meydanı

İzmir’in sembol yerlerinden bir tanesi olan Konak Meydanı, İzmir’de gezilecek yerler kapsamında bulunur. Konak Yalı Camii, Saat Kulesi olmak üzere pek çok yapıyı da bünyesinde barındırmaktadır.

Tarihi Asansör

İki cadde arasında geçişin kolaylaşması için 1900’lü yıllarda yapılan Tarihi Asansör, İzmir’i tepeden görmek ve manzarayı doyasıya seyretmek isteyenler için ideal bir yapı. Asansör, Mithat Paşa ve Rıfat Paşa caddeleri arasında yer almaktadır.

Konak Yalı Cami

İzmir meydanının bir diğer sembolü de Konak Yalı Camii olarak bilinmektedir. Saat kulesinin karşı tarafından bulunan cami, tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi

Bornova’da yer alan botanik bahçesi, Türkiye’deki her bitkinin bir örneğini bünyesinde barındırmaktadır. Muhteşem peyzajı ile görülmesi gereken yerlerden biri olan Ege Üniversitesi Botanik Bahçesi, oldukça ilgi çekici bir yapıya sahiptir.

İzmir’de Ne Yenir?

İzmir’in meşhur yemekleri, şehirde ne yenmeli sorusunun cevabı olarak verilebilir. Mutlaka Kumru yenmeli, bunun yanı sıra boyozun da tadına bakılmalı. Öte yandan gevrek vb. atıştırmalıklar da İzmir’de ne yemesi gerektiğini düşünenler için iyi bir tercih olacaktır.