Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Haritada göster
Haritada göster

FiltrelerSırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre

Selçuk Otelleri

Selçuk Otelleri

2 Yetişkin

Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Hedef Beyt Hotel Resort & Spa

Hedef Beyt Hotel Resort & Spa

Turkiye, İzmir, Selçuk

Aile Oteli Muhafazakar Otel Ekonomik Aquapark Balayı Oteli
Fiyatlar için tarih seçiniz.

Selçuk

İzmir Selçuk

İzmir’de yer alan Selçuk, İzmir’in ilçelerinden bir tanesidir ve tarihi dokusu nedeniyle her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir. 317 km2lik bir alana sahip olan ilçe, denizden de 16 metre yükseklikte yer alır.

İzmir Selçuk’a Ulaşım

İzmir Selçuk’a nasıl gidilir sorusu kapsamında birkaç farklı seçeneğin bulunduğunu ifade etmek olanaklıdır. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na farklı şehirlerden uçuşlar bulunuyor. Bu bağlamda uçak ile havalimanında inilip tren ile Selçuk’a gidilmesi mümkün. Bunun yanı sıra özel araçlar ile de ilçeye rahatlıkla ulaşım sağlanabilir.

İzmir Selçuk’ta Gezilecek Yerler

Tarihi dokusu ile ön plana çıkan, bu nedenle pek çok tarihi yapıya sahip olan Selçuk’ta gezilecek yerler, genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

Efes Antik Kenti ve Harabeleri

MÖ 6000’lere kadar tarihi geçmişe sahip olan Efes Antik Kenti ve Harabeleri, Türkiye’nin en önemli açık hava müzelerinden bir tanesidir. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bu alan, her yıl pek çok insan tarafından ziyaret edilmektedir.

Şirince Köyü

Muhteşem manzarası ve evleri ile ön plana çıkan ve gidenin huzur bulduğu Şirince, adı gibi bir köydür. Geleneksel ürünlerin satışının bulunduğu bu köy, doğa ile baş başa kalmak ve muhteşem yapıları görmek isteyenlerin tercih sebebi olmaktadır.

Pamucak Plajı

Pamucak Plajı, Selçuk’ta gezilecek yerler kapsamında bulunan plajlardan bir tanesidir. Bir diğer ismi Efes Plajıdır ve Selçuk’un ilçe merkezine 8 km uzaklıkta yer almaktadır. Kamp yapmaya da oldukça uygun olan bu plaj, birçok insanın ilgisini çekmeyi başarmış bulunmaktadır.

Meryem Ana Evi

Meryem Ana Evi, manevi açıdan bir hayli önemli yapılardan biri olarak bilinmektedir. Selçuk’un merkezine 9 km’lik bir uzaklıkta bulunan yapı, Bülbül Dağı’nda yer alır.

İzmir Selçuk’ta Ne Yenir?

Selçuk’ta ne yenir sorusu, pek çok kişinin cevabını merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Özel ve leziz yemeklerden tatmak isteyen kişiler, gittikleri yerlere özgü yemekleri araştırmakta ve farklı tatlar denemektedir. Priştine kebabı, Şevket-i Bostan ve kirde kebabı başta olmak üzere pek çok lezzet, Selçuk’ta tadılabilmektedir.