Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Haritada göster
Haritada göster

FiltrelerSırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre

Nilüfer Otelleri

Nilüfer

2 Yetişkin

Sırala: Akıllı Fiyata göre İsme göre
Formback Thermal Hotel

Formback Thermal Hotel

Turkiye, Bursa, Nilüfer

12 Taksit Fırsatı

Aile Oteli Muhafazakar Otel Şehir Oteli Çocuk Dostu Termal Otel
Fiyatlar için tarih seçiniz.
Leo Suites Hotel

Leo Suites Hotel

Turkiye, Bursa, Nilüfer

12 Taksit Fırsatı

Fiyatlar için tarih seçiniz.
Hotel Bfc Spa & Sport

Hotel Bfc Spa & Sport

Turkiye, Bursa, Nilüfer

12 Taksit Fırsatı

Aile Oteli Muhafazakar Otel Ekonomik Şehir Oteli Çocuk Dostu
Fiyatlar için tarih seçiniz.
Hotel Gold Majesty

Hotel Gold Majesty

Turkiye, Bursa, Nilüfer

12 Taksit Fırsatı

Aile Oteli Muhafazakar Otel Şehir Oteli Çocuk Dostu İleri Yaş Dostu
Fiyatlar için tarih seçiniz.

Nilüfer

Muhafazakâr Bursa Otelleri

Türkiye’nin gerek turizm açısından gerek tarihi açıdan ve gerekse ticaret açısından önemli merkezleri arasında yer alan Bursa’da pek çok konaklama seçeneği bulunuyor. İçerisinde hem yaz turizmini hem de kış turizmini etkin bir şekilde sunan imkânları bulunması şehirdeki konaklama seçeneklerinin artırılmasındaki en büyük etkenlerden birisi. Konaklama seçenekleri arasında sıkça tercih edilen oteller ise ihtiyaçlar doğrultusunda farklı konseptler sunabiliyor. Bu konseptler arasında en çok tercih edileni ise muhafazakâr Bursa otelleri olarak ön planda.

Muhafazakâr oteller, İslami oteller veya muhafazakâr ve İslami oteller şeklinde de adlandırılır. Bu otellerin hepsinin ortak özelliği İslam dini çerçevesinde ve dini kurallar doğrultusunda hizmet sunulmasıdır.

Muhafazakâr ve İslami otellerde İslam dininin gerektirdiği kurallar çerçevesinde bir hizmet sunulur. Bireysel veya ailecek tatil ve konaklama seçenekleri açısından oldukça uygun alanlardır. Muhafazakâr Bursa otelleri, konaklamaları veya tatilleri esnasında dini görevlerini aksatmaksızın rahat bir şekilde yerine getirmek isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Bursa merkez, Mudanya, Uludağ ve Bursa’nın çeşitli ilçelerinde muhafazakâr ve İslami oteller oldukça fazla sayıdadır. Ayrıca muhafazakâr ve İslami otellerin sayıları ihtiyaç duyulması ve tercih edilebilir olmaları nedeniyle özellikle son 10 yıl içinde büyük oranda artmıştır.

Muhafazakâr ve İslami oteller, Bursa’da olduğu gibi turizmin ve ticaretin yaygın olduğu yerlerde çok sayıda vardır. Özellikle yaz tatili için elverişli alanlarda muhafazakâr ve İslami oteller geniş bir yere sahiptir. Ağırlıklı olarak şu tatil yörelerinde muhafazakâr ve İslami oteller vardır;

Bursa Muhafazakâr ve İslami Otelleri

Side muhafazakâr ve İslami otelleri,

Antalya muhafazakâr ve İslami otelleri,

Alanya muhafazakâr ve İslami otelleri,

Fethiye muhafazakâr ve İslami otelleri,

Bodrum muhafazakâr ve İslami otelleri,

Çeşme muhafazakâr ve İslami otelleri,

Marmaris muhafazakâr ve İslami otelleri,

Ölüdeniz muhafazakâr ve İslami otelleri

Yukarıda sayılan tatil yöreleri dışında İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde, inanç turizminin merkezi olarak nitelendirilen Konya’da, kaplıca turizminin merkezi Afyon Karahisar’da, kış turizminin merkezi Erzurum Palandöken’de, Kayseri Erciyes’te, Bursa Uludağ’da çok sayıda muhafazakâr ve İslami otel seçeneği bulunur. Ayrıca Türkiye’nin hemen hemen her ilinde en az 1 tane muhafazakâr ve İslami otel vardır.

Muhafazakâr ve İslami otellerin bu kadar yoğun ilgi görmesinin altında yatan en önemli sebep şüphesiz İslami kurallar çerçevesinde kaliteli, konforlu ve nezih bir hizmet olanağı sunmalarıdır. Örnek vermek gerekirse Bursa gibi her açıdan canlı ve yoğun yerli ve yabancı turist çeken bir şehirde yerli turistlerin neredeyse tamamı muhafazakâr ve İslami otellerde konakladığı görülür. Ayrıca ailece tatil, bireysel tatil ve iş seyahatleri açısından da Bursa muhafazakâr ve İslami otelleri oldukça uygundur.

Muhafazakâr Bursa Otel Seçenekleri

Pek çok açıdan yoğun ilgi gören Bursa’da konaklama tercihleri arasında muhafazakâr Bursa otel seçenekleri oldukça önemli bir yere sahiptir. Muhafazakâr Bursa otellerinin sahip olduğu imkânlar, sundukları hizmetler vs. çeşitlilik gösterebilir. Fakat bütün hepsinin ortak özelliği İslami kuralları göz önünde bulundurarak hizmet sunulması ve dini yaşama ekstra önem gösterilmesidir. Bunun dışında muhafazakâr ve İslami otellerin ve muhafazakâr Bursa otel seçeneklerinin ortak özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkündür;

Muhafazakâr ve İslami oteller helal turizm sertifikasına sahip konaklama tesisleridir.

Muhafazakâr ve İslami otellerde alkol satışı yasaktır. Aynı zamanda alkolün dışardan temin edilmesi ve otelde tüketilmesi de yasaktır.

Muhafazakâr ve İslami otellerde otele ait tüm bölümler kadınlar ve erkekler için ayrı tasarlanmıştır. Bu bölümlerden başlıcaları havuz, hamam, sauna, güzellik merkezi, masaj merkezi, spor merkezi gibi alanlardır.

Yemek alanları aile salonları ve bireysel tatil yapan kişiler için kadın veya erkek ayrı salonlar şeklinde dizayn edilmiştir.

Ezan ve namaz vakitleri duyurulur. Namaz kılmak için geniş mescitler, abdest almak için uygun abdesthaneler vardır. Ayrıca bazı muhafazakâr ve İslami otellerde, otelin sunduğu imkân doğrultusunda geniş camiler dahi bulunur.

Odalar İslami kurallara uygun şekilde döşenir. Her odada kıble yönünü gösteren işaretler, namaz kılmak için uygun alanlar, abdest almaya elverişli lavabolar vardır. Ayrıca seccade, tesbih, eşarp ve Kur’an-ı Kerim her odada vardır.

Kadınlar için ayrılan bölümlerde kadın personeller hizmet verirler. Aynı şekilde erkekler için ayrılan bölümde de erkek personeller hizmet verir.

6 yaşından büyük erkek çocuklarının kadınlar için ayrılan bölümlere girmesi yasaktır.

Yemekler tamamen İslami kurallar çerçevesinde hazırlanır ve servis edilir. İslam dininin yasakladığı hiçbir gıda maddesi servis edilmez.

Çift olarak gelen kişiler aynı odada kalmak istediklerinde mutlaka evlilik cüzdanı veya evli olduklarını teyit eden resmi bir belge istenir.

Muhafazakâr ve İslami Bursa otelleri yukarıda sayılan özellikler dışında çocuklar için de uygun oyun alanları ve pek çok sosyal aktivite alanlarını içerisinde barındırır. Böylece ailecek tatil için de oldukça uygun bir seçenektir. Ayrıca çocuklar için sağladığı olanaklar sayesinde son derece güvenli bir ortam sunarlar.

Bursa Muhafazakâr Otel Fiyatları

Bursa muhafazakâr otel fiyatları, otelin kalitesi, segmenti, sahip olduğu olanak ve imkânlar doğrultusunda değişim gösterir. Ancak muhafazakâr ve İslami Bursa otellerinin ortak özellikleri daha öncesinde belirtildiği gibi İslami kurallara uygun bir hizmet sunulmasıdır. Fakat muhafazakâr ve İslami otellerin sayılarının oldukça fazla olması her bütçeye hitap etmelerini sağlar.

Bursa muhafazakâr ve İslami otellerinin erken rezervasyon olanaklarından da faydalanabilmek mümkündür. Erken rezervasyon sayesinde oldukça uygun fiyata nezih bir tatil ve konaklama olanağı sunulur. Ayrıca ödeme planlarında esneklik ve taksitlendirme seçeneklerinde kolaylık sağlanabilmesi de mümkündür. Böylece her bütçeye uygun bir konaklama ve tatil olanağı sunulur.