Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz
Yetişkin Sayısı
- +
Çocuk Sayısı
- +

Lütfen çocuk doğum tarihini seçiniz

Seçmiş olduğunuz tarihler arasında aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunmamaktadır. Avantajlı fiyatlarımızdan yararlanmak için arama kriterlerinize göz atabilirsiniz.


Orhangazi

Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa hem tarihi hem de doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Yeşilin en özel tonlarına sahip olan şehir, gündelik hayatın stresinden uzaklaşmak ve huzurlu vakit geçirmek isteyen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. Denizden 155 metre yükseklikte bulunan şehrin, gezilip görülmesi gereken birçok özel yeri bulunmaktadır.

Bursa’ya Ulaşım

Bu özel şehri görmek isteyen pek çok kişi, Bursa’ya nasıl gidilir sorusu üzerinden araştırmalarını yaparak şehre gitmektedir. İstanbul’dan Bursa’ya gitmek isteyen kişiler rahatlıkla deniz otobüslerini kullanabilir. Bunun yanı sıra pek çok otobüs firmasının, Bursa’ya direkt seferleri bulunur. Bu nedenle otobüs seçeneğinin de konforlu olduğunu söylemek olanaklıdır. Özel araçla da kısa sürede şehre ulaşım sağlanabilir.

Bursa’da Gezilecek Yerler

Bir şehrin yakından tanınabilmesi için şehirde bulunan tarihi ve doğal güzelliklerin görülmesi gerekir. Bu kapsamda Bursa’da gezilecek yerler, genel olarak aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri

Osman Gazi ve Orhan Gazi, Osmanlı Devleti’nin kurucuları olduğu için önemli şahsiyetlerdir. Tophane Meydanı’nda bulunan türbeler, bu nedenle her yıl pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Organ Gazi Türbesi’nin pencereleri üstünde sade süslemeler bulunur.

Koza Han

Koza Han, Bursa’da gezilecek yerler listesinde bulunan yapılardan bir tanesidir. Bursa’nın tarihi alışveriş merkezi olarak bilinen Koza Han, II. Bayezid tarafından 15. yüzyıl sonlarında yaptırılmıştır.

Eski Aynalı Çarşı

Koza Han’ın yanında bulunan Eski Aynalı Çarşı, oldukça ilgi çeken yapılardan bir tanesidir.

Tuzaklı Köyü

Osmangazi ilçesinde yer alana Tuzaklı Köyü, piknik alanlarının başında yer almakta ve manzarasıyla insanları büyülemektedir. Tuzaklı Köyü’nün 900 yıllık bir geçmişi olduğu için bu yerin tarihsel anlamda da değerli olduğu bilinmektedir.

Bursa’da Ne Yenir?

Bursa’da ne yenir sorusu kapsamında, muhakkak ki İskender cevabı verilmektedir. Bursa iskenderi, lezzeti ile ön plana çıkmakta ve pek çok kişi tarafından tadılmaktadır. Bu nedenle şehre giden kişilerin İskender yemeden dönmemesi tavsiye edilir. Bunun yanı sıra İnegöl köfte, Cantık, Tahinli pide başta olmak üzere farklı tatların da denenebileceğini söylemek olanaklıdır.